Ewakuacja pasażerów samolotu. Grożono zamachem

Pasażerowie samolotu linii British Airways lecącego z Paryża do Londynu zostali w niedzielę rano ewakuowani w związku z pogróżkami o planowanym zamachu terrorystycznym. Alarm okazał się fałszywy. W piątek w Wielkiej Brytanii w związku z zamachem w londyńskim metrze ogłoszono najwyższy poziom zagrożenia terrorystycznego.

Tuż po informacji o rzekomym zagrożeniu terrorystycznym w samolocie linii British Airways stojącym na płycie lotniska Charles De Gaulle w Paryżu ogłoszona została ewakuacja pasażerów. Samolot otoczyli antyterroryści. Jeden ze świadków relacjonuje, że początkowo pilot informował o problemach technicznych maszyny. Informacja o zagrożeniu zamachem okazała się jednak fałszywa.

Samolot miał lecieć do Londynu na lotnisko Heathrow. Jego start został jednak wstrzymany ze względów bezpieczeństwa. Służby przeszukały wszystkich pasażerów i ich bagaże.

Przy pasażerach nie znaleziono niczego, co mogłoby wzbudzać obawy stróżów prawa i wszystkich zapewniono, że będą mogli dotrzeć do celu późniejszym lotem – podaje “The Independent”.

Jeden z pasażerów samolotu relacjonuje, że po godzinnym oczekiwaniu samolot został przeparkowany. Dopiero wówczas pasażerowie dostrzegli wokół uzbrojonych policjantów i wozy strażackie.

Zobacz także:

Alarm terrorystyczny w Paryżu. Aresztowano mężczyznę w pobliżu wieży Eiffla

Francja: Uzbrojony napastnik na dworcu kolejowym

bcm, The Independent