Na Karaiby nadciąga kolejny huragan

Centrum ds. Huraganów w Miami ogłosił stan pogotowia dla kilku karaibskich wysp. Tropikalny sztorm Maria, który uformował się na Atlantyku, przybiera na sile i niemal na pewno przekształci się w huragan. Maria kieruje się w stronę karaibskich Małych Antyli. Większość tamtejszych wysp zdemolowała już Irma zabijając – według ostatnich danych – 38 osób.

Sztorm o szybkości wiatru wynoszącej obecnie ok. 85 km/godz. przesuwa się na zachód w tempie 31 km/godz. W poniedziałek ma osiągnąć karaibskie Wyspy Zawietrzne i wówczas ma mieć już siłę huraganu.

Centrum ds. Huraganów w Miami ogłosił stan pogotowia dla wysp Antigua, Barbuda, St.Kitts i Nevis, Montserrat a także St.Lucia, Martynika, Gwadelupa, Barbados oraz St.Vincent i Grenadyny. Większość tych wysp zdemolowała Irma zabijając – według ostatnich danych – 38 osób.

W połowie przyszłego tygodnia Maria może zagrozić także brytyjskim i amerykańskim Wyspom Dziewiczym i Portoryko.

Na Atlantyku, jednak w dużej odległości od lądu, uformował się inny tropikalny sztorm – Lee. Wciąż groźny jest też huragan Jose, który zagraża południowo wschodnim stanom USA a także Bermudom i Bahamom. 

Do meksykańskiego półwyspu Baja California, gdzie znajduje się wiele modnych kurortów turystycznych, zbliża się tropikalny sztorm Norma o szybkości wiatru ok. 100 km/godz. Ma tam dotrzeć w niedzielę wieczorem.

Zobacz także:

Huragan Harvey spustoszył Teksas. Oni zrobili coś niesamowitego, by pomóc potrzebującym

Rośnie liczba ofiar huraganu Irma. Floryda bez prądu

bcm, IAR